ליקויי שמיעה

כל מה שרציתם לדעת על ליקויי שמיעה

565

ליקויי שמיעה הינו כל מצב בו היכולת שלך להבחין ולפענח צלילים מסביבך נפגעת בצורה אשר מפריעה לאיכות חייך. את מגוון ליקויי השמיעה ניתן לאבחן ולהתאים עבורך פתרון אפקטיבי אשר ישפר את אורח חייך. פגיעה בשמיעה אינה דבר המאפיין רק את בני הגיל השלישי ומציאת ליקויי השמיעה מוקדם ככל הניתן יכולה להאט את הדרדרות השמיעה ולהקל עלייך בצורה משמעותית. את האבחון, התאמת והתקנת מכשיר השמיעה ניתן לעשות בביתך ולעיתים עזרי שמיעה ספציפיים כגון טלפון לכבדי שמיעה או אוזניות מיוחדות יספיקו בכדי לאפשר לך ליהנות מכל צלילי העולם.

מקורות ליקויי השמיעה הנפוצים

ישנם ארבעה ליקויים עיקריים במערכת השמיעתית אשר גורמים לתפקוד לוקה של מערכת השמיעה שלך. לאחר מציאת מקור הליקוי ניתן להתאים את מכשיר השמיעה אשר יפצה עליו בצורה הנכונה ביותר עבורך.

ליקוי שמיעה הולכתי

בליקוי שמיעה הולכתי הכוונה היא לפגיעה באיכות השמיעה אשר מונעת מעצב השמע אשר ממוקם באוזן הפנימית לקלוט את תנודות האוויר. ליקוי זה נובע מפגיעה ביכולת הולכת הקול דרך האוזן. הגורמים העיקריים לליקוי זה הינם קרע בעור התוף, נתק בעצמות השמע, עודף נוזלים באוזן התיכונה ועוד. בכדי לטפל בליקוי שמיעה הולכתי ניתן להתאים עזרי שמיעה, שתל אוזן תיכונה או שתל בהולכת עצם.

ליקוי שמיעתי תחושתי-עצבי

ליקוי זה הינו קבוע ונובע בעיקר ממחסור בתאי השערה אשר אחראיים על החישה בשבלול האוזן. הליקוי יכול להחמיר ככל שהזמן עובר והטיפול בו הוא בעזרת עזרי שמיעה או שתל אוזן תחתונה.

ליקוי שמיעה מעורב

ליקוי שמיעה זהו שילוב של ליקוי שמיעה הולכתי עם ליקוי שמיעה תחושתי עצבי והטיפול בו נעשה על ידי שתל אוזן תחתונה, שתל בהולכת עצם ועזרי שמיעה.

ליקוי שמיעה עצבי

ליקוי זה הינו החמור ביותר ובדרך כלל נובע מבעיה פנימית במערכת השמיעה. במרבית המקרים עזרי שמיעה ושתלים לא יעזרו אך ניתן לבצע שתל גזע המוח (ABI).

מיניפון מכשירי שמיעה

מיניפון מכשירי שמיעה מספקת מגוון רחב של מכשירי ועזרי שמיעה למשרדים ממשלתיים, עסקים ואנשים פרטיים בכל רחבי הארץ כבר מעל לעשרים וחמש שנים. בעזרת אבחון מקצועי היכול להתרחש בביתך, מכשירים של המותגים המובילים בעולם, אחריות ומחירים חסרי תחרות אנחנו יכולים להחזיר לך את השמיעה, כל מה שנשאר לך לעשות הוא ליצור עמנו קשר ולהקשיב.